Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czym jest test minora i kiedy się go wykonuje?
Test minora jest prostą, jakościową próbą medyczną, przeprowadzaną podczas diagnostyki nadpotliwości. Przed rozpoczęciem leczenia pozwala na określenie dokładnej lokalizacji występowania nadprodukcji potu. Dzięki wykonaniu próby jodowo-skrobiowej można skuteczniej i szybciej wdrożyć niezbędne sposoby na rozwiązanie problemu nadpotliwości. Na czym dokładnie polega test minora i w jakich sytuacjach się go wykonuje?
Na czym polega test Minora?
Test minora nazywa się również skrobiowo-jodowym i został opisany po raz pierwszy w 1928 roku przez Victora Minora. Jest to jakościowy test medyczny służący do określenia obszarów skóry, w których można zaobserwować nadmierne powstawanie potu.
Przebieg badania jest całkowicie nieinwazyjny. Początkowo na wybrane miejsce na ciele nakłada się barwnik i pozostawia do wyschnięcia. Następnie ten sam obszar pokrywa się mąką kukurydzianą lub ziemniaczaną. Następnie wspomaga się pocenie poprzez podniesienie temperatury w pomieszczeniu, wykonanie ćwiczeń lub korzystanie z sauny. W momencie pojawienia się kropelek potu, skrobia i jod łączą się ze sobą. Skutkiem tego jest zmiana koloru z żółtego na ciemnoniebieski, co umożliwia dokładne zlokalizowanie nadpotliwych miejsc ciała.
W jakim celu wykonuje się test minora?
Test Minora może być bardzo użytecznym elementem diagnostyki nadpotliwości. Przed rozpoczęciem leczenia często wykonuje się próbę jodowo-skrobiową, co umożliwia dokładne zlokalizowanie miejsca występowania dolegliwości. Jak widać test jest pierwszym krokiem do przeprowadzenia kompleksowej terapii potliwości. Jeśli ten problem dotyka stóp, warto zdecydować się na jeden z zabiegów w Medic4Foot.
Test Minora znajduje zastosowanie np. w przypadku używania toksyny botulinowej jako metody leczenia nadpotliwości. Iniekcja odpowiedniego preparatu w indywidualnie dobranej ilości pozwala ograniczyć prace gruczołów potowych na jakiś czas. Zabieg jest małoinwazyjny i w zupełności bezpieczny. Zazwyczaj od razu po jego zakończeniu pacjent może w pełni normalnie funkcjonować. Takie rozwiązanie da się wykorzystać zarówno w przypadku nadmiernego pocenia stóp czy pach, jak i twarzy bądź głowy. Zastrzyki z toksyny botulinowej umożliwiają skuteczne wyeliminowanie problemu nadpotliwości nawet na kilka miesięcy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana