Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak przebiega leczenie raka szyjki macicy?
Rak szyjki macicy staje się poważnym problemem dla coraz młodszych kobiet. Obecnie prowadzi się wiele kampanii, których zadaniem jest uświadamianie o konieczności regularnego badania się. Walka z tą chorobą jest szczególnie trudna, ale nie niemożliwa. Bardzo ważne w całym procesie jest wczesne rozpoczęcie leczenia i właściwe dobranie jego metody do pacjentki.
Jak rozpoczyna się leczenie raka szyjki macicy?
Proces leczenia rozpoczyna się od właściwej diagnozy. Stawia ją najczęściej lekarz ginekolog, po przeprowadzeniu jednego z badań:
cytologii,
testu na obecność wirusa HPV, który jest najczęstszą przyczyną nowotworu,
kolposkopii.
Równie ważne jest obserwowanie i słuchanie swojego ciała. Najczęściej wykonywane badanie to cytologia. Szczecin oferuje pacjentom wiele gabinetów, w których wykonuje się je profilaktyczne. Wczesna diagnoza i rozpoznanie wirusa HPV pomaga uratować życie, dlatego nie należy lekceważyć konieczności regularnego odwiedzania lekarza. Możliwe jest także szczepienie, które ma wysoką skuteczność.
Jakie są sposoby leczenia raka szyjki macicy?
Pacjentka z rakiem szyjki macicy może zdecydować się na kilka metod leczenia. Są to:
radioterapia,
chemioterapia,
leczenie operacyjne,
połączenie dwóch pierwszych metod.
Leczenie ustala lekarz po konsultacji z pacjentką. Duże znaczenie ma dla niego to, czy kobieta planuje w przyszłości zostać matką oraz jakie są jej rokowania. Czasami nowotwór jest na tyle zaawansowany, że konieczne jest usunięcie całej macicy lub dróg rodnych. Leczenie raka jest bardzo wyniszczające dla organizmu, dlatego wybór metody powinno powierzyć się lekarzowi. Należy też regularnie kontrolować swój stan zdrowia.
Rak szyjki macicy nie musi być wyrokiem śmierci. Pacjentka może zdecydować się na eksperymentalne formy leczenia po konsultacji ze specjalistą, jakim jest ginekolog onkolog. Szczecin oferuje dobrze zaopatrzone gabinety, takie jak MediLuxClinic, które zadbają o kobietę na każdym etapie walki z nowotworem. Dlatego podczas jej trwania ważne jest pozostanie w kontakcie z lekarzem. Leczenia nie należy przerywać bez konsultacji, lekka poprawa nie zawsze musi oznaczać pełny powrotu do zdrowia, bo każdy organizm może reagować na terapię inaczej. Tylko wytrwała walka może przynieść efekty, dlatego nie należy się poddawać.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana