Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak przygotować się na rehabilitację w poradni fizjoterapeutycznej?
Poradnia fizjoterapeutyczna funkcjonuje jako osobna jednostka albo jest częścią oddziału szpitalnego czy przychodni. Jeśli wybierasz się na rehabilitację, musisz pamiętać o tym, co ze sobą zabrać i jak się ubrać. Strój nie jest czymś oczywistym, zwłaszcza dla kobiet. Sprawdź, czy podczas rehabilitacji możesz liczyć na zwolnienie lekarskie i ile kosztują zabiegi w domu.
Jakie dokumenty zabrać ze sobą do poradni fizjoterapeutycznej?
Zanim udasz się na rehabilitację, musisz wiedzieć, jakie zabiegi są ci zalecane. Możesz mieć to napisane na dokumencie, wydanym przez lekarza. Z tym możesz udać się do poradni fizjoterapeutycznej. W przypadku leczenia w ramach ubezpieczenia zdrowotnego lub prywatnej sieci medycznej, w placówkach wymagane jest skierowanie na rehabilitację od specjalisty. Poza tym powinieneś mieć przy sobie dowód osobisty. Dokumentacja medyczna jest wskazana, ale niekoniecznie wymagana. Najlepiej jest dowiedzieć się wcześniej, czy oczekuje się od nas wyników badań i diagnoz.
Co oprócz tego zabrać na rehabilitację?
W przypadku niektórych zabiegów trzeba mieć ze sobą przepisane przez lekarza leki, takie jak maści czy żele. Przy czym w prywatnych placówkach nie jest to wymagane. Leki dostajesz na miejscu. Co poza tym zabrać na rehabilitację? Jeżeli idziesz do gabinetu rehabilitacji po pracy, możesz potrzebować skorzystać z prysznica. W takiej sytuacji zapakuj do plecaka klapki, ręcznik i kosmetyki.
Nie każdy wie, że na rehabilitację przynosi się obuwie zamienne, zwykle klapki. Pewne ćwiczenia wykonuje się boso. Ważne jest także to, by wygodnie się ubrać. Najlepiej w dresy i wygodną koszulkę. Kobiety nie powinny zakładać staników sportowych. Podczas masażu czy zabiegów rehabilitacji może być konieczne odsłonięcie części piersiowej kręgosłupa. Zwykły biustonosz wystarczy odpiąć, bez konieczności ściągania go. Łatwo się go też przesuwa. Lepiej zrezygnować też z biżuterii i zegarków na czas terapii.
O czym jeszcze warto wiedzieć wybierając się na rehabilitację?
Nie powinno się nakładać kremu na te partie ciała, które będą poddawane zabiegom. Skóra musi być czysta, sucha i odtłuszczona. Jeśli posiadasz metalowe implanty czy rozrusznik, musisz o tym poinformować fizjoterapeutę. Na sali i w gabinetach nie zaleca się korzystania z telefonów komórkowych.
Dobrze pamiętać o tym, by zgłaszać planowaną nieobecność. Wtedy z terminu może skorzystać inna osoba. Często jest tak, że jeżeli nie pojawisz się na pierwszym spotkaniu bez poinformowania o tym, możesz zostać skreślony z listy zabiegów. Za pierwszym razem należy też przyjść wcześniej. Fizjoterapeuta musi przyjąć od ciebie dokumenty i zapoznać się z twoją historią. Spóźniając się, utrudniasz mu pracę. Warto mieć ze sobą butelkę wody, zwłaszcza gdy wykonujesz ćwiczenia.
Ile kosztuje rehabilitacja w domu pacjenta?
Rehabilitacja domowa kosztuje od 150 zł do 300 zł za godzinę. Dedykowana jest szczególnie osobom, które nie mogą dotrzeć do placówki z powodu stanu zdrowia. To także dobre rozwiązanie dla kobiet, które niedawno urodziły dziecko. W takiej sytuacji dojazd jest problematyczny. Niektóre zabiegi wymagają jednak bycia na miejscu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana