Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie usługi obejmuje protetyka stomatologiczna?
Protetyka to przede wszystkim uzupełnianie ubytków zębowych i wstawianie ich w miejsce zębów naturalnych. Z usług takich można korzystać każdym wieku, mają one duże znaczenie z punktu widzenia estetycznego wyglądu, komfortu oraz zdrowia pacjenta. Warto z nich skorzystać np. w przypadku utraty uzębienia z przyczyn naturalnych lub wypadku. Dowiedz się zatem, na czym polega leczenie protetyczne!
Protetyka – specjalistyczna gałąź stomatologii
Protetyka stomatologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem tzw. bezzębia oraz chorób narządu żucia. Ma ona na celu uzupełnienie braków zębowych i odbudowanie straconych tkanek w tym obszarze. Specjaliści zajmujący się świadczeniem takich usług muszą mieć zatem wiedzę z zakresu chirurgii szczękowej, laryngologii, radiologii, onkologii, a nawet dermatologii. Leczenie protetyczne w wielu przypadkach jest wdrażane, gdy jest za późno na zwykłe leczenie stomatologiczne. Ma ono wówczas za zadanie zapobieganie zmianom wynikającym z braków w uzębieniu. Dzięki temu można zapobiec negatywnym zmianom i poprawić wygląd oraz komfort życia pacjenta. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań pozwoli na właściwe przeżuwanie podczas posiłków, co ma duże znaczenie dla prawidłowego trawienia. Protetyka to również minimalizowanie ryzyka np. niekorzystnego wysuwania się zębów przeciwstawnych, a nawet zaniku kości, prowadzących często do kolejnych ubytków.
Jakie usługi obejmuje protetyka dentystyczna?
Jak wskazują specjaliści gabinetu KLINIKA UŚMIECHU, można wyróżnić kilka rodzajów uzupełnień protetycznych. Pacjenci najczęściej korzystają z uzupełnień stałych, a więc koron oraz mostów, a także ruchomych, czyli protez. Pierwsza grupa obejmuje rozwiązania trwale montowane na zębach, których pacjent nie zdejmuje. W drugiej znajdują się natomiast elementy, które można swobodnie wyjąć, np. do wyczyszczenia lub na noc. Protetyka stomatologiczna zajmuje się również mocowaniem protez na implantach. To nowoczesne rozwiązanie zyskuje na popularności, z uwagi na wiele zalet. Stosuje się w tym przypadku implanty tytanowe lub cyrkonowe śruby, które wkręca się chirurgicznie w kość. W ten sposób otrzymuje się stabilną i bezpieczną, a co najważniejsze, wygodną konstrukcję dla protezy, doskonale imitującą naturalne uzębienie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana