Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kryteria wyboru kul ortopedycznych
Kule ortopedyczne przywracają mobilność i pomagają chodzić. Odciążają dolną część ciała podczas rehabilitacji, co przyspiesza powrót do zdrowia. U osób z niepełnosprawnością są niezbędne do zachowania niezależności. Różnorodność modeli dostępnych na rynku sprawia, że można je dobrać do dysfunkcji oraz parametrów i preferencji chorego. Jakimi kryteriami kierować się wybierając kule inwalidzkie?
Jaki wybór kul ortopedycznych oferują producenci?
Najbardziej powszechne na rynku są kule ortopedyczne należące do jednego z dwóch rodzajów. Kule łokciowe to model ekonomiczny i powszechnie stosowany. Zazwyczaj są wykonane z aluminium, dlatego są lekkie i łatwe w użyciu. Mniej popularne są kule pachowe. Powodem jest fakt, że najlepiej nadają się dla osób, które dodatkowo cierpią na dysfunkcje kończyny górnej.
Przeczytaj również: Powstawanie oraz leczenie ran i odleżyn u chorych
Poza rodzajem kul ortopedycznych warto dokładnie rozważyć inne parametry, takie jak rozmiar i zakres regulacji. Źle dobrana nie tylko nie wpłynie na szybszy powrót do formy, ale może nawet spowodować dodatkowe problemy ze zdrowiem. W przypadku osób, których waga przekracza 100 kg należy zwrócić uwagę na wytrzymałość ekwipunku.
Przeczytaj również: Sposoby wykorzystania jałowych kompresów
Czy dzieci mogą używać kul medycznych?
Wybór kul ortopedycznych powinien być dostosowany do wieku potrzebującej wsparcia osoby. Na rynku są dostępne kule przeznaczone dla dzieci. Ich wysokość można ustawić już na 65 cm. Dziecko z problemem mobilności potrzebuje sprzętu bardzo dokładnie dopasowanego do swojego wzrostu, z dobrym podparciem i o atrakcyjnym wyglądzie.
Przeczytaj również: Jak dopasować wózek inwalidzki do pacjenta?
Dorosły z przedłużającą się kontuzją najlepiej będzie się czuł używając kul nieobciążających nadmiernie nadgarstka, podobnie jest w przypadku osób starszych. Dla seniora dodatkową zaletą jest niska waga, połączona z wysoką wytrzymałością.
Z czego zrobione są kule ortopedyczne?
Pierwsze kule wykonane były z drewna, które wkrótce zastąpiono aluminium. Właśnie z tego powodu są obecnie najpopularniejsze i najtańsze. Najbardziej innowacyjne kule ortopedyczne to te wykonane z włókna węglowego.
Wybierając takie produkty warto skorzystać z fachowej porady. Taką pomoc oferują sprzedawcy w sklepie medycznym Orto-Medika. Mogą zasugerować kule plastikowe, które sprawdzają się przy drobniejszych urazach. Są wyjątkowo lekkie i poręczne, a przy tym niedrogie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana