Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Metody kontrolowania wilgotności i natłuszczenia skóry
Wiele problemów skórnych jest widocznych gołym okiem. Do najczęstszych z nich możemy zaliczyć utratę wody z naskórka, która objawia się przesuszeniem, czy nadmierne wydzielanie sebum. Zarówno wilgotność skóry, jak i jej natłuszczenie można kontrolować i przyjrzeć im się z bliska, wykorzystując urządzenia cyfrowe.
Dlaczego kontrolowanie wilgotności i natłuszczenia skóry jest ważne?
Od nawilżenia i wilgotności skóry zależy jej wygląd, a tym samym to, jak się prezentujemy i czujemy. Nadmiar lub niedobór, któregoś z tych czynników powoduje zmiany w strukturze cery. Czasem może to być skutek niewłaściwej pielęgnacji skóry, ale przyczyną takiego stanu może być także problem dermatologiczny. Badanie urządzeniem do analizy stanu skóry pomoże przyjrzeć się temu problemowi z bliska, szybko zdiagnozować jego przyczyną i znaleźć sposób na przywrócenie jej właściwego poziomu wilgotności i natłuszczenia.
Urządzenia do kontrolowania wilgotności i natłuszczenia skóry
Do kontrolowania wilgotności i natłuszczenia skóry wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, które są bardzo proste w obsłudze. Są niewielkie, ale ich możliwości są ogromne. Oprócz podanych wcześniej parametrów, dzięki nim możemy zbadać też zmarszczki, melaninę czy pory. Taki sprzęt znajdziesz np. ofercie dystrybutora aparatów do badania skóry Eurtex. Do wyboru jest kilka różnych urządzeń: API 100, 202-203, ASM, cyfrowy tester stanu skóry ASL, czy profesjonalny analizator piękna ASW.
Metody kontrolowania stanu skóry
Dzięki nowoczesnym aparatom do kontrolowania stanu skóry możemy przeprowadzić jej obserwację z bardzo bliskiej odległości. Wbudowane w nie obiektywy umożliwiają powiększenie obrazy do pięciuset krotnie. W ten sposób nie tylko sprawdzisz z bliska obecne już gołym okiem zmiany skórne, ale także te, które są dopiero w zarodku. Do pomiaru natłuszczenia naskórka stosuje się również fotometrię. Jest to badanie, podczas którego mierzy się przepuszczalność światła na powierzchni sondy zwilżonej tłuszczem. Z kolei nawilżenie skóry wykonuje się, mierząc pojemność elektryczną skóry, czyli zawartość wody w niej.
Kolejną metodą kontrolowania cery jest stworzenie dokumentacji porównawczej. Cykliczne wykonywanie badania z użyciem aparatu do cery, który zapisuje obraz umożliwia kontrolowanie czy dana terapia, czy zabiegi działają.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana