Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Najczęstsze nieprawidłowości w przebiegu ciąży
Ciąża to najczęściej piękny i szczęśliwy okres w życiu kobiety. Przyszła mama, nawet jeśli dba o zdrowie swoje i dziecka, może jednak trafić na oddział patologii ciąży ze względu na nieprawidłowości w jej przebiegu. Nie zawsze musi to oznaczać poważne problemy, natomiast prawie zawsze pobyt w szpitalu pomaga w znalezieniu przyczyny takiego stanu. Poznaj najczęściej pojawiające się nieprawidłowości w przebiegu ciąży.
Ciąża fizjologiczna a ciąża wysokiego ryzyka
Ciążą fizjologiczną nazywa się taką ciążę, w której ryzyko dla matki i dziecka znajduje się na stałym, niskim poziomie. Ciąża wysokiego ryzyka to stan, w którym pojawiają się czynniki prowadzące do poronienia, chorób płodu, a nawet śmierci. Zdrowa ciąża może w trakcie trwania zmienić się w tę wysokiego ryzyka.
Przeczytaj również: Jakie badania genetyczne warto wykonać w ciąży?
Najczęstsze nieprawidłowości w czasie ciąży
Regularne kontrole w trakcie ciąży są niezbędne, aby odpowiednio wcześnie zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości w przebiegu ciąży. Nie zawsze muszą się one wiązać z poważnym zagrożeniem, czasem wystarczy, by przyszła mama wypoczęła albo spędziła ostatnie miesiące ciąży leżąc. Jakie nieprawidłowości zdarzają się najczęściej? Wśród tych, z którymi najczęściej pacjentki trafiają na oddział patologii ciąży wymienia się:
Przeczytaj również: Laparoskopia jako metoda stosowana w zabiegach ginekologicznych
ryzyko przedwczesnego porodu,
nieprawidłowości w ciąży mnogiej,
minięcie terminu porodu,
ciąża zagrożona.
Warto wiedzieć, że nawet w przypadku ciąży zagrożonej nie należy panikować. Nowoczesna medycyna jest w stanie doprowadzić do szczęśliwego rozwiązania nawet trudne przypadki. Warto zaufać lekarzowi prowadzącemu ciążę i poddać się jego zaleceniom.
Przeczytaj również: Czy ciąża po 40. roku życia jest bezpieczna?
Przyczyny nieprawidłowości w ciąży
Przyczyn nieprawidłowości w przebiegu ciąży może być wiele. Należą do nich czynniki związane z matką: wiek, stan zdrowia (otyłość, cukrzyca), a także czynniki genetyczne. Nawet, gdy mama dba o swoje zdrowie i jest pod stałą opieką lekarza, może zdarzyć się, że ciąża nie będzie z jakiegoś powodu przebiegać prawidłowo. Do zdiagnozowania, co się stało i jak dalej należy prowadzić ciążę, niezbędny jest lekarz, specjalista położnictwa i ginekologii, który zleci badania, a często podejmie decyzję o pobycie w szpitalu.
Wybierając lekarza prowadzącego ciążę, warto znaleźć osobę godną zaufania, z indywidualnym podejściem do pacjentki, ale także empatyczną i wyrozumiałą. Na terenie Gdańska, usługi w zakresie prowadzenia ciąży świadczy gabinet lek. med. Danuty Kardzis. To profesjonalistka, z wieloletnim doświadczeniem, która szczególnie specjalizuje się w pomocy pacjentkom w przypadku patologii ciąży.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana