Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Rodzaje protez zębowych
Ubytki w zębach bez wątpienia nie są zbyt estetyczne. Wstydzisz się swojego uśmiechu i nie wiesz, jak temu zaradzić? W tym momencie z pomocą przychodzą protezy zębowe, które ukryją wszelkie niedoskonałości. Dla kogo są one przeznaczone? Jakie wyróżnia się rodzaje protez? Na którą z nich się zdecydować? Poznaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.
Protezy zębowe - dla kogo?
Protetyka zębowa to dział stomatologii zajmujący się uzupełnianiem brakujących zębów i poprawą ich wyglądu. Do protetyka stomatologicznego udają się osoby z problemami, których dentysta nie jest już w stanie rozwiązać. Największym zmartwieniem osób z ubytkami w uzębieniu często jest nieestetyczny wygląd. Jednak okazuje się, że nie jest to jedyny, ani nawet największy problem. Częściowa utrata uzębienia to również poważne konsekwencje zdrowotne. Zęby sąsiadujące z luką będą starały się ją wypełnić, co spowoduje ich skrzywienie, a nawet wypadnięcie. Zlekceważenie tego problemu prowadzi również do zaburzenia żucia, wady zgryzu i schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych oraz szczęki. Dlatego nawet na pierwszy rzut oka niewidoczne ubytki w uzębieniu powinny być czym prędzej uzupełnione. Pomoże Ci w tym przychodnia stomatologiczna Dąbrowa Górnicza - Dentatus specjalizująca się w profilaktyce i leczeniu zębów dzieci i dorosłych.
Jak wybrać najlepszą protezę zębową?
Braki w uzębieniu to powszechny problem, który może dotknąć każdego niezależnie od wieku. W zależności od konkretnego przypadku proteza zębowa będzie wyglądała nieco inaczej. Kluczowym kryterium, które dzieli protezy zębowy to sposób montażu. Tutaj wyróżnia się protezy stałe oraz ruchome. Te pierwsze mocowane są w taki sposób, że nie ma możliwości ich samodzielnego zdjęcia. Modele ruchome z kolei mogą być swobodnie wyjmowane i zakładane przez pacjenta.
W przypadku protez stałych wyróżnia się:
licówki – stosowane w przypadku zębów siecznych i kłów,
korony – odbudowują złamane zęby,
mosty – obejmują przynajmniej trzy połączone korony.
Protezy ruchome to między innymi protezy akrylowe wyróżniające się niską ceną i dużą estetycznością oraz nylonowe, które mimo większego komfortu noszenia ze względu na pojawiające się przebarwienia muszą być wymieniane co 2 lata. Ciekawą propozycją są również protezy szkieletowe oraz elastyczne ACRON.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana